از همه اتاق ها در خانه شما، اتاق خواب شما احتمالا برای شما مقدس تر است. عقب نشینی شما، جای خود را برای استراحت بنابراین، طراحی نورپردازی در اتاق خواب خود را درست فقط برای آن آسان است که در آن شما می توانید هر شب خود را به زمین بگذارید. اما به دلیل اینکه اتاق خواب بیش از یک مکان برای خواب است، بنابراین نیاز به طراحی اتاق در کنار آن دارد ... از جمله نورپردازی.


ما این راهنمای نورپردازی اتاق خواب را به شما آموزش داده ایم که چگونه یک اتاق خواب را به درستی روشن کنید. نیمه اول، راهنماییهای نورپردازی اتاق پایه و چگونگی لامپهای خود را با استفاده از روشنایی محیط، افکت و روشنایی به کار خواهد برد. ما همچنین از لامپ های راست برای اتاق خواب خود استفاده خواهیم کرد تا روشنایی و رنگ آنها کاملا مطابق با اتاق خواب شما باشد.


نیمه دوم راهنمای نور اتاق خواب ما پرسش و پاسخ با طراح داخلی لس آنجلس، جیمی بوش، برای توانایی او در ترکیب دوره و دکور معاصر، به اشتراک گذاشتن اسرار خود را برای یک اتاق خواب مدرن روشن، کاربردی و آرام است.دانستن چگونگی لایت کردن روشنایی شما، کلید ایجاد بهترین اتاق خواب شماست. این به معنی پیدا کردن تعادل مناسب بین محیط، کار و روشنایی لهجه است. با ایجاد این تعادل، شما قادر به ایجاد نور برای هر خلق و خو و هر فعالیت با تکان دادن سوئیچ.


نورپردازی محیط


از کلی به ویژه، شما می خواهید لایه های مختلف نور را بسته به آنچه که پیش بینی می کنید در اتاق خواب خود را به طور منظم انجام دهید. برای شروع، پایه روشنایی خود را با روشنایی محیط یا روشنایی عمومی بسازید. نور محیط مناسب شامل نور طبیعی از طریق پنجره های بزرگ یا اشعه ماوراء بنفش، یا روشنایی مصنوعی است. هر چه مقدار قابل توجهی از روشنایی را فراهم می کند که شما را قادر به انجام وظایف کلی مانند تمیز کردن، لباس تاشو یا تخت می کند.


از لحاظ روشنایی مصنوعی، نور محیط به بهترین شکل ممکن با وسایل سقف (مانند چراغ های سقفی، لوستر، چراغ های آویز و غیره) و یا از طریق لامپ های قابل حمل مانند لامپ های طبقه ای به دست می آید. هر دو نوع نورپردازی، مقدار کافی نور را برای فعالیت هایی که نیازی به روشن و متمرکز نور ندارند، ارائه می کنند.


وظیفه روشنایی


اگر انتظار دارید که فعالیت هایی را انجام دهید که نیاز به تمرکز بیشتری دارند، مانند خواندن، کار کردن و یا استفاده از آرایش، پس از آن لایه بندی شده در بالای روشنایی عمومی خود را با چراغ های کار. نورپردازی کار متمرکز نیازی به نور کار سنتی نداشته باشد. چراغ های میز کنار تخت، آویز آویزان کم روی هر دو طرف تخت، گلدان، چراغ های کار نصب شده روی دیوار در هر دو طرف یک صندلی یا دیگر نورهای جهت دار قرار می گیرند.